top of page

Elmas  & Kazım

 Hayalimle beraber aklıma ilk gelen isim Özlem Uysal ve Onun göz nuru, başarı ve emekle çalışan bizleri mutlu eden, hayallerimizi bizle birleştiren Özlem Organizasyon.   Dream Catcher konseptiyle yola çıktık ve beni bulutların üstünde bembeyaz bir rüyaya götürdü.

 Eşimle beraber hayatımızın en güzel ve unutamayacağımız anımızda özenle ve tüm zarafetiyle resmen damga vurdu.
 O yarattığı markasıyla (Özlem Organizasyon) tüm samimi dostluğuyla (Özlem Uysal) yanımızda, arkamızda ,önümüzde,her yerde 7/24 bizimle bu arada sürpriz işlerini çok güzel yapıyor.

Ekim,2017

Elmas & Kazım

Selin & Süleyman

Selin & Süleyman

Düğünümüzün organizasyonunu düşünürken yollarımız Özlem ile kesişti ve hayalimdeki birkaç görseli gösterip üzerinden sohbetlerimizi gerçekleştirdik ve neler yapabileceğini konuştuk. Sonrasında düğün öncesi yoğunluğu sebebiyle organizasyonun detaylarıyla hiç ilginemedim ama Özlem o kadar güzel ve detaycı bir şekilde herşeyi düşünmüşki, kendi enerjisini ve pozitifliğini de katmış, bizim aklımıza gelmeyen hayal bile edemeyeceğimiz bir çok detayı eklemiş...En büyük isteğim kalp şeklinde tak önünde nikah kıymaktı bunu tam da hayal ettiğim gibi yapmış olması beni çok etkiledi, düğünümüzün üzerinden 2,5 yıl geçti ama hala tüm detaylarıyla aklımızda.Sırada kızım Lina’nın organizasyonları var, tabi ki hepsi Özlem Organizasyon’a emanet...

Mayıs,2016

Duygu & Önder

Canım Özlem, en özel günümü başta güler yüzünle sonrasında rüzgara bile kafa tutarak ismini ‘Uçuş uçuş aşk’ olarak değiştirip neşelendiren...Her şey o kadar güzel ve özeldi ki! Başta sana ve arkandaki süper ekibine çok ama çok minnettarım. İyi ki düğünümüzü cennet Datça’da yapmaya karar verdik ve iyi ki seninle yollarımız kesişti. Her şey için tekrar tekrar teşekkür ederiz sana...Ailemize yeni katılan oğlumuz Ömer’in doğum günü yine senin müthiş fikirlerinle taçlansın istiyoruz... 

Datça, 2017

Duygu & Önder
Masha & Farhad

MAHSA & FARHAD

"So it all started when my fiancee and I started looking into planning a destination wedding in Turkey. It was a tough decision at first because all of towns are beautiful in Turkey, but when I found Özlem, everything suddenly became super easy! We chose Marmaris, simply because of Özlem! I could tell from my very first conversations with Özlem, she was a very nice and honest person...Her work is beautiful and she has a very professional team of people working for her. I love how detail-oriented she is and how she listens to you in order to make your dream wedding a beautiful and stress-free day! We did not meet her until 3 days before the wedding! That's how much we trusted her, and it paid off. As soon as we arrived in Turkey, she visited us and made us feel welcome by her lovely smile and also yummy treats from Karen Pastaneleri (Amazing Baklava)!

She is a true professional and is amazing at what she does, she is kind, patient and has an eye for beautiful details! I texted with her from the US almost every day for two months and in the process, not only I found a wonderful wedding planner, I found a friend as well! 

So, fast forward to the wedding day...It was a dream come true...We wholeheartedly trusted Özlem and her team delivered!! Everything was more beautiful than what we had even imagined! Our guests had a great time and they were all so delighted with all the wedding arrangements by Özlem Organizasyon!

We would like to thank you sincerely, dear Özlem...We owe our dream wedding to you....I love you and I miss you and I hope to visit you soon!" 

Mayıs,2018

 

Hümeyra & Murat

Hümeyra & Murat

2018 yılında bizimle mutluluklarını nişan ve kına organizasyonları ile paylaşan çiftimiz.

Mayıs,2018

Şeyma & Başar

2017 yazında İstanbul'dan Cennet Marmaris'e gelen çiftimiz Hawaii Beach Konsepti ile unutulmaz bir organizasyona imza atmamızı sağladılar.

Temmuz, 2017

 

Şeyma & Başar
Julie & Paul

Julie and Paul

Dear Ozlem,

We are so pleased you like your flowers, they are just a small token of our appreciation for the fantastic wedding organisation and arrangements you made for us. 

Our Wedding Day was far beyond our expectations. Every single detail was just perfect. You totally understood our requirements and desires and delivered everything and more. 

From our first meeting with you we just had a feeling that everything was going to be great. 

Your attention to detail is second to none, and that’s coming from a very detail oriented person!!

You made the run up to our Wedding day and the day itself so stress-free. We would heartily recommend you!

You have an amazing support team that delivers not only ours, but your dreams too. 

You are just amazing ❤️ 

Because of you, we will never forget our very special day. Everyone had the best time and thoroughly enjoyed everything. 

With our sincere thanks and appreciation 
Julie and Paul (aka Bird and Bloke)

bottom of page